Neden Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü

Uygulamalı Eğitim:
Sağlam bir teorik altyapıyı ve uygulamalı eğitimi bir arada sağlayarak öğrencilerimizi nitelikli ve donanımlı yetiştirmek temel hedefimizdir. İş hayatına atıldıklarında hızlı adaptasyonlarını sağlamak amacıyla okul döneminde staj yapmaları desteklenecek, özel sektör ve kamu sektörüyle bu anlamda işbirlikleri gerçekleştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alacaktır. Bölgemizde ve ilimiz yerelinde uluslararası ticaret hacmi azımsanamayacak büyüklüktedir ve büyümeye devam etmektedir. Dolayısıyla bölgemizin ve ülkemizin ihtiyacına cevap veren donanımlı, uygulamaya yönelik bilgi ve tecrübe kazanmış, uluslararası ticaret bilgisine sahip mesleğinde yetkin bireyler yetiştirilecektir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bölümümüzün en iyiler sıralamasında ilk üçte yer alması bir diğer hedefimizdir.

Öğrenci Merkezli Eğitim:
Öğrenciyi merkez alan çağdaş bir eğitim bölümümüzün olmazsa olmazlarındandır. Bu kapsamda öğrencilerimizin ihtiyaç ve isteklerini rahat ifade edebilecekleri bir ortamın temini sağlanacaktır. Öğretim elemanlarımız öğrencilerimizi her konuda destekleyen, onlara yol gösteren kimselerden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz hocalarıyla ortak çalışmalarda bulunabilmektedirler. Üniversitemiz öğrenci projelerini destek sağlamaktadır. Böylece öğrencilerimiz proje yönetmesini, bilimsel çalışma yapmasını öğrenecekler ve para kazanma şansına erişeceklerdir.

Öğretim Elemanlarımız:
Bölümümüz kamu ve özel sektör deneyimli akademik kadrosuyla öğrencilerini hayal ettikleri parlak bir geleceğe hazırlamaktadır. Öğretim elemanlarımızın hepsi alanında yetkin ve başarılı kimselerdir.

Paydaşlarla İşbirliği:
Bölümümüzle ilgili kamu kuruluşları ve özel sektör temsilcileriyle işbirlikleri yapılarak öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlanmaktadır. Alanında öncü sektör temsilcileri okulumuzda ağırlanarak tecrübe ve bilgilerini öğrencilerimize aktarmaları sağlanmaktadır. 
Mezunlarımız:
Mezun olduktan sonra da öğrencilerimizle bağlarımızı sürdürmekteyiz; iş bulmaları konusunda onlara desteğimiz ve danışmanlığımız devam edecektir. Mezunlarımızla düzenli toplantılar, sosyal-kültürel faaliyetler yapmayı planlamaktayız. Bu sayede okula ve bölümümüze aidiyet duygusunu geliştirip birbirlerine iş hayatında destek olmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.